Blogul lui gctinvalentin

Steaua -Otelul Galati 1-0

Steaua a reuşit prima victorie din acest retur

Se pare ca echipa din Ghencea a castigat cu 1-0 in fata celor de la Otelul….cu toate ca Otelul a facut un meci bun si a avut un inceput de retur foarte bun…..din 3 meciuri jucate a obtinut maximul de puncte….Dorinel Munteanu fiind nemultumit de brigada de arbitraj…..pe cand Stoichita fiind nemultumit de  semnalizarea tusierului….la Banel care se afla in pozitie regulamentara ci nu in pozitia afara din joc……dupa cateva minute de la inceperea partidei in min.11….Stancu profita de o greseala sau o neintelegere intre fundasi Otelului si scapa singur cu portarul Grahovac……suteaza in dreapata portarului si deschide scorul……mari evenimente pana la sfarsitul meciului nu sau mai inregistrat si Steaua castiga meciul …..rezultatul obtinut o aduce pe Steaua pe primul loc …..pana la disputarea meciului dintre CFR – Dinamo care se joaca sambata….si se pare ca Steaua a obtinut prima victorie din acest retur……toata lumea fiind multumita de jocul si rezultatul final…dupa parerea mea Steaua a facut un joc foarte prost …cu toate ca a castigat meciul…..nu cum zice Gigi Becali: Puteam avea 4-0 la pauză, i-am bătut, i-am ciuruit şi cu asta basta….ce sa mai …..Steaua a câştigat meciul cu Oţelul cu emoţii….